Google hledávání na tomto webu:

   

VIP výlet na Slovensko - 2. ročník - tentokrát Bratislava
 

V pátek 14.6. po škole v 16:30 jsme se na nádraží sešli k velkému dobrodružství. To začalo cestou do Prahy, kde jsme strávili skoro 2 hodiny v nákupním centru Palladium. Pak jsme šli na nádraží a čekali na noční vlak, který měl zpoždění. Mezitím jsme si rozdělili pokojíčky a určili kdo s kým bude spát. Žádný strach, kluci byli s klukama a holky s holkama. I když jsme čekali dost dlouho, měli jsme pořád úsměv na tváři a velice se těšili. České dráhy si vždy pro nás připraví překvapení, takže tentokrát nám poslali retro vůz z roku 1984 a na palubě nám dělal průvodce sám vedoucí odboru dispečerského řízení JLV (Jídelních a Lůžkových Vozů) pan Matěj Marek se svou kolegyní. Vůz sice neměl klimatizaci, o to byla větší legrace. V Břeclavi vlak stojí 4 hodiny a tak se dá spát i v klidu. Ráno vedly první naše kroky do restaurace McDonald’s, kde si každý dal snídani podle svého gusta. Před cestou do ZOO jsme ještě zašli na nedalekou dřevěnou rozhledničku jménem Vrakuňa, odkud je pěkný výhled na část Bratislavy. Trolejbusem jsme přejeli celé město a čekala nás zoologická zahrada s dinoparkem. Nejprve jsme se zvěčnili na společné fotce a pak jsme se rozprchli na 2 hodiny poznávat zvířata. Ze ZOO jsme si to namířili do tradičního zážitkového Science centra – to v Bratislavě se jmenuje Aurelium a je zaměřené na elektřinu a jméno Nikola Tesly. Měli jsme sice jen necelé dvě hodiny, ale to bohatě stačilo na laserovou show, video a vlastní prohlídku interaktivních exponátů. To už nám ale poměrně dost vyhládlo a tak jsme hledali místo, kde by se dalo ulovit něco do žaludku. V plánu bylo nákupní centrum Dunaj, ale to se ukázalo jako zavřené, tak nám pan učitel dal v centru rozchod a každý si našel svou zábavu. Když jsme se zase sešli, tak nás čekala jízda tramvajovým tunelem pod Bratislavským hradem tam a zase zpátky a procházka nahoru na hrad. Z hradu už jsme viděli vyhlídku UFO, která měla být zlatým hřebem dne. Sešli jsme dolů na most SNP (Slovenského národního povstání), ten přešli a ještě navštívili nákupní centrum Aupark. Nemohli jsme se dočkat, až se dostaneme na věž UFO, což se povedlo. Z UFA byl krásný výhled na celou Bratislavu v době západu slunce. Strávili jsme zde téměř hodinu a pak šli hledat autobusovou zastávku. Nejbližší byla před Auparkem, ale pro přístup na ni jsme museli ještě jednou proběhnout celé nákupní centrum. Už jsme se báli, že nám ujede zpáteční vlak, ale ten měl 20 minut zpoždění a tak jsme ještě čekali na nádraží. V půl 11 jsme nastupovali do stejného vozu se stejným průvodcem a užívali si zpáteční cestu. Ta byla ještě o 2 hodiny delší, neboť vlak stojí v Břeclavi od 23 hodin až do 5 hodin ráno a pokračuje jako ranní rychlík do Prahy. V Praze jsme rychle přesedli do Západního expresu a zpět k nám na západ.
Všichni si nehorázně celý výlet užili, i když bylo neskutečné horko, tak to zvládli a určitě to pro ně byl zážitek. Jsme rády, že jsme se zúčastnily tohoto výletu a děkujeme panu učiteli za nápad na tento výlet a krásně strávený víkend.
(Sepsaly účastnice zájezdu Verča K. a Lenča S.)
Mně zbývá poděkovat účastníkům zájezdu za účast, fotičům za fotky, pomocníkům za pomoc, doprovodu za doprovod, pisatelkám za sepsání zprávy a asistentce L.S. za… ale ona bude vědět za co :)
A kam příště? Že by V-í-d-e-ň?

Prosím účastníky zájezdu, aby posílali své fotky, se kterými se chtějí pochlubit na mail ucitel-ict@skolajih.cz, případně přes Messenger... Dám je potom do tohoto příspěvku.


(P. Knížák)

   

Aktuality

Velké poděkování

Slavnostní předávání absolventského vysvědčení deváťákům - fotogalerie

Na návštěvě u hasičů

Paměť národa & Cryptomania: Avraham Harshalom

Vyhlášení nejlepších žáků, kolektivů a učitelů

Kopretinky z JIHu - závěrečné vystoupení na kolonádě

JUMPING IS MY LIFE

ŠD: Indiánské sportovní odpoledne na Prelátě

KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

ESCAPE GAMES

Aktuality 2018/2019
Aktuality 2017/2018
Aktuality 2016/2017
Aktuality 2015/2016
Aktuality 2014/2015
Aktuality 2013/2014
Aktuality 2012/2013
Aktuality 2011/2012
Aktuality 2010/2011

 
         
 

Za tuto stránku zodpovídá: P. Knížák    Stránka vytvořena: 16.06.2019

    © Škola JIH Mariánské Lázně