Google hledávání na tomto webu:

   

"Boj florbalistek o republiku"
 

ZŠ Jih Mariánské Lázně je opět jednou z nejúspěšnějších škol Karlovarského kraje dívčích florbalových týmů. Do krajského finále se dostala po prvenství v okrskových a okresních kolech obě družstva mladších i starších dívek a dosáhla zde pěkných výsledků. Družstvo dívek 6. a 7. tříd pod vedením Marka Petruše skončilo po bojovných výkonech na 3. místě. Lepšího výsledku dosáhlo družstvo dívek 8. a 9. tříd pod vedením M. Petruše a Radka Bláhy, které vyhrálo krajské finále bez jediného obdrženého gólu a postoupilo mezi nejlepších 15 týmů České republiky. Od postupu do republikového finále v Plzni mezi nelepších 6 týmů je dělilo vítězství v kvalifikaci, které se hrálo 12. února v Teplicích.
V termínu tohoto turnaje se některé dívky zúčastnily lyžařského výcviku na Špičáku a velmi by oslabily tým, který si dělal naděje na postup mezi nejlepší šestku. Po spolupráci s rodiči hráček se situace podařila vyřešit a v Teplicích tak mohl tým nastoupit v nejsilnějším složení.
Už při rozcvičení družstev bylo vidět, že jej čekají hodně silné soupeřky - v prvním zápase 1. ZŠ Kadaň a ve druhém vyhlášená sportovní ZŠ Eden Praha.
Proti Kadani dal náš útok 4 góly a obrana nedovolila soupeřkám ohrozit naši brankářku, která obdržela jediný gól po standartní situaci před naší brankou.
Bylo tak jasné, že o postupu rozhodne druhý zápas – proti Edenu.
Eden měl velkou výhodu, že mohl náš tým a jeho hru sledovat při zápasu proti Kadani a připravit se na něj. Jejich fyzicky a technicky velmi vyspělé hráčky „vlétly“ do utkání sebevědomě a naše holky měly co dělat. Přesto se dostaly do vedení po pěkné střele Aničky Sukové, ale byla otázka, jak dlouho tento stav udrží. Přestože holky naplno „makaly“ ze všech sil, lepší soupeř se prosadil a vyhrál 5:2. Ke konci utkání a po jeho skončení ukáplo několik slz, ale soupeřky byly lepší a po vítězství 7:3 nad Kadaní zaslouženě postoupily.
ZŠ Jih Mariánské Lázně tak skončilo na děleném 7. místě v ČR a tým ve složení:
branka: Dominika Gujdová, obrana: Andrea Vydrová, Simona Bláhová, Kamila Šimková, Nela Zlatovská, Kateřina Bulejová, útok: Anna Suková, Katka Svobodová, Eliška Hollá, Bára Blahutová, Petra Beránková zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci školy a města Mariánské Lázně.

(M. Petruš)

   

Aktuality

† Zemřela paní Erika Pelnářová (další pamětnice z Příběhů našich sousedů a bývalá učitelka naší školy)

Ceny obědů od 1.9.2020

Koronavirové vysvědčení: 1. stupeň nadvakrát, 2. stupeň na dvoře, deváťáci v sále s videomappingem

Odhlášky obědů na červen

COVID foto tříd

Školní jídelna

ŘEDITELSKÉ VOLNO 29. a 30.6.

MAŽORETKY: Zkoušky Kopretinek z Jihu už v tomto školním roce nebudou

Pro žáky 7.C

Vyzvednutí osobních věcí žáků ze ŠD

Aktuality 2019/2020
Aktuality 2018/2019
Aktuality 2017/2018
Aktuality 2016/2017
Aktuality 2015/2016
Aktuality 2014/2015
Aktuality 2013/2014
Aktuality 2012/2013
Aktuality 2011/2012
Aktuality 2010/2011

 
         
 

Za tuto stránku zodpovídá: M. Petruš    Stránka vytvořena: 14.02.2014

    © Škola JIH Mariánské Lázně