Google hledávání na tomto webu:

   

Zajímavý závod
 

V neděli 14.9. byl v Mariánkách na louce vedle Viktorky odstartován nultý (zkušební) ročník závodu "Mariánskolázeňský race aneb Dokaž, že to dokážeš", který zorganizoval Školní sportovní klub ZŠ Jih Mariánské Lázně a orientační klub Mlok za pomoci města Mariánské Lázně.
Závod se skládal ze čtyř na sebe navazujících sportovních disciplín. Závodníci začali jízdou na kole terénem, následoval běh po fáborkách (pro nejmladší kategorii) nebo běh podle orientační mapy (pro všechny starší kategorie) , kde bylo úkolem posbírat několik kontrol - dostat se na Prelát a absolvovat další dvě disciplíny - jízda na lodi (kanoe nebo kajak) a lanová dráha. Pak závodníci opět vybíhali, aby se dostali zpět na louku, kde byl na stejném místě jako start také cíl - kdo tam byl nejrychleji, ten vyhrál!:) .
V neděli dopoledne spíš poprchávalo a občas pršelo, takže účast nebyla příliš vysoká.
V kategorii nejmladších (do 11 let) startovali 3 kluci a 4 holky a Maruška Bartošová vyhrála systémem "start - cíl", na 2. místě doběhl Honza Brož a na 3. místě Ondra Novák, dále vše zvládla a doběhla i Eliška Brožová, Ondra Petruš a Klára Blahutová.
V kategorie starších (11-15 let) se už ukázali zkušenosti orientačního závodníka. Po cyklistické části vybíhal na trať se supernáskokem 2 a půl minut Philip Ryšavý. Poté se na trať vydal Vašek Bartoš těsně následován Martinem Kiprým. Ukázalo se zde, že orienťácká zkušenost hraje velikou roli, protože Vašek volbou postupu přes potok tohoto soupeře okamžitě setřásl a na druhé kontrole dokonce dohonil i Philipa. Další část závodu běželi spolu, společně naskákali do kajaků, které bravurně zvládli a uháněli dál. Na předposlední kontrole však Philip malinko zaváhal, ztratil s Vaškem kontakt a sáhl si tak už jen pro stříbro. Z prvního místa se tak mohl radovat Vašek. Závod absolvovali a úspěšně dokončili 4 kluci a dvě statečné holky (Bára Blahutová, Simona Bláhová) , které držely speciální mapu po orientační běh poprvé v životě.
Kategorie dospělých od 16 do 35 let bohužel obsazena nebyla, takže si nakonec závod vyzkoušela (za mohutného povzbuzování všech dětí) i partička rodičů-veteránů.
Všem účastníkům se závod moc líbil a každý si zajímavé disciplíny velmi pochvaloval, takže bylo domluveno, že se bude s organizací již 1. ročníku příští rok pokračovat.

(M. Petruš)

   

Aktuality

Návštěva z Tirschenreuthu

Vyhlášení nejlepších žáků školy

VIP výlet na Slovensko - 2. ročník - tentokrát Bratislava

ŠD: Vyhlídková jízda minivláčkem po Mariánských Lázních

ŠD: Vystoupení Divadla z bedny

ODHLÁŠENÍ OBĚDŮ NA ČERVEN 2019

Příběhy našich sousedů: 9 týmů; 3 školy; 4 týmy z Jihu; První tři místa: Škola JIH!!!

Návštěva žáků z Tirschenreuthu

ŠD: Lehkoatletické závodění

ŠD: Kuličkiáda

Aktuality 2018/2019
Aktuality 2017/2018
Aktuality 2016/2017
Aktuality 2015/2016
Aktuality 2014/2015
Aktuality 2013/2014
Aktuality 2012/2013
Aktuality 2011/2012
Aktuality 2010/2011

 
         
 

Za tuto stránku zodpovídá: M. Petruš    Stránka vytvořena: 22.09.2014

    © Škola JIH Mariánské Lázně