Google hledávání na tomto webu:

   

„Naše florbalové začátky“
 

Stejně jako v celé ČR, tak i na naší škole získal florbal svou popularitu. Stačilo jen sestavit dobrý tým, který by mohl naše městečko alespoň trochu proslavit v oblasti tohoto sportu.
Většina z nás, holek, které se v tomto týmu sešly, jsme se k tomuto sportu dostaly v 6. třídě, kdy jsme hrály na školním turnaji proti ostatním třídám. Tam nás oslovil učitel tělesné výchovy pan Petruš, který z nás sestavil dobrý dívčí tým. Začaly tréninky a s nimi tvrdá dřina a zdokonalování práce s florbalovou holí.
První rok, kdy se konal Orion florbalcup, jsme byly připraveny se porvat o zlatou medaili a dostat se na republikové finále. Trénovaly jsme, co jsme jen mohly a do republikového finále jsme se dostaly, což bylo neuvěřitelné! Finále se konalo v Brně a tam jsme si vybojovaly druhé místo. Byl to úžasný pocit a myslím, že jsme si to opravdu zasloužily. Z Brna jsme si neodvezly jen stříbrné medaile, ale i spousty zážitků. My však nepolevily a dál jsme se snažily své výkony zlepšovat. Hrály jsme i menší přátelské zápasy, ale opět ty nejdůležitější nás čekaly další rok.
Orion florbalcup byl zahájen a my byly připraveny se opět porvat o titul. Bohužel se nám nepodařilo probojovat se přes krajské kolo jako starším holkám, které byly páté v republice. Bylo to zklamání, ale nemohly jsme se s tím vyrovnat jinak, než lépe trénovat. Zvýšily jsme naše tréninky na 2x týdně a trénovaly jsme vše, co se dalo. Další rok jsme se dostaly do Teplic na kvalifikaci, kde jsme byly bohužel druhé a na republiku jsme se nedostaly. Stejně tak letos, kdy jsme skončily v krajském kole. Sice jsme neprohrály, ale zradila nás remíza a nízký počet vstřelených branek a soutěž pro nás skončila v krajském kole.
Jelikož je jen málo turnajů dorostenek, musely jsme hrát s mladšími žáky a jak čas plynul, školu a náš tým opouštělo několik bezva děvčat. Jednou z nich byla i současná juniorská florbalová reprezentantka Anna Suková, kterou se budeme snažit napodobit. Zatím jsme se aspoň dostaly do širší nominace Karlovarského a Plzeňského kraje.
Doufáme, že se neztratí všechny vzpomínky na naše výhry i prohry, společné cesty a záchvaty neovladatelného smíchu. Přejeme hodně štěstí nastávajícím hráčkám a děkujeme všem, kteří nás podporovali, především našemu trenérovi, panu Marku Petrušovi.
Napsaly hráčky: Simona Bláhová a Barbora Blahutová.

(M. Petruš)

   

Aktuality

Kampaň na ochranu vody - 3.A

Mariánskolázeňská zpívající fontána hraje a zpívá již 35 let

JÍDELNA - ŽÁCI 2.STUPNĚ

ŠKOLNÍ JÍDELNA

McDonald's Cup - Challenge pro žáky 1. - 9. třídy Tělesná výchova

Středověké pokrývky hlavy

Zápisové lístky pro vycházející žáky 5. a 9. tříd

Výtvarný projekt: Středověké pokrývky hlavy

ŠKOLNÍ JÍDELNA

ŠD: Jen krok k barevné pohádce - výtvarná soutěž

Aktuality 2020/2021
Aktuality 2019/2020
Aktuality 2018/2019
Aktuality 2017/2018
Aktuality 2016/2017
Aktuality 2015/2016
Aktuality 2014/2015
Aktuality 2013/2014
Aktuality 2012/2013
Aktuality 2011/2012
Aktuality 2010/2011

 
         
 

Za tuto stránku zodpovídá: M. Petruš    Stránka vytvořena: 04.06.2015

    © Škola JIH Mariánské Lázně