Google hledávání na tomto webu:

   

Se sovičkou do školy - 1.B
 

Již podruhé jsme v tomto školním roce v rámci projektu Se sovičkou do školy přivítali v naší třídě budoucí prvňáčky.
Ve středu 27. března naší třídu navštívilo 10 předškoláků s paní učitelkou Lenkou Vránovou z MŠ Slunečnice na Hlavní třídě. Měli jsme tentokrát naplánovanou prvoučnou vycházku do okolí naší školy.Kvůli nevlídnému počasí jsme ale museli zůstat ve třídě.
Na tabuli jsme měli nakreslenou naši školu i s přilehlými ulicemi a významnými budovami. Všichni jsme velice pozorně a se zájmem poslouchali vyprávění z historie naší školy. Už víme,že tady stojí 95 let a že se musela několikrát přistavovat.Moc nás zaujalo, že v místě, kde teď máme třídy prvního stupně, bylo kdysi školní hřiště, které bychom si také hodně přáli.Seznámili jsme se se jmény významných osobností, podle kterých mají své názvy ulice v okolí školy. Už jsme si zapamatovali jméno "učitele národů" Jana Ámose Komenského, podle kterého je pojmenovaná ta nejdůležitější ulice. A už známe i adresu naší školy.
Z oken naší třídy jsme si prohlíželi nedalekou budovu ZUŠ F. Chopina a víme, že v Komenského ulici se nachází veliká Hotelová škola. O obou školách jsme si chvíli společně povídali.
Nezapomněli jsme ani na bezpečnost při cestě do školy a ze školy. Víme, kde jsou přechody a jak správně silnici přecházet. Řekli jsme si, kterým směrem se dojde k nádraží a kam se dá odtud cestovat.Nedaleko naší školy vede trať směrem do našeho krajského města Karlovy Vary. a po silnici směrem na západ jedeme autem do Chebu.
Chvíli jsme našim malým hostům vyprávěli,jak se nám ve škole líbí a které předměty nás baví nejvíce. Paní učitelka nás moc chválila za veliké pokroky v poslední době.
A na závěr jsme všichni malovali školu. Prvňáčci vymýšleli, čím by se mohla ještě vylepšit (bazén, hřiště, aj.) a předškoláci malovali tu naši, pomohla jim i fotografie na naší žákovské knížce..Obrázky se nám všem moc povedly, hosté si ty své i se sovičkovými medailemi odnášeli domů a my jsme si nesli své nápadité výtvory ukázat také našim rodičům. Paní učitelka nás pochválila za to , že jsme byli ukáznění, pozorní a hezky jsme pracovali. Slíbila nám, že se brzy vypravíme na opravdovou vycházku do okolí naší školy. Už se moc těšíme!

(E. Smutná)

   

Aktuality

Velké poděkování

Slavnostní předávání absolventského vysvědčení deváťákům - fotogalerie

Na návštěvě u hasičů

Paměť národa & Cryptomania: Avraham Harshalom

Vyhlášení nejlepších žáků, kolektivů a učitelů

Kopretinky z JIHu - závěrečné vystoupení na kolonádě

JUMPING IS MY LIFE

ŠD: Indiánské sportovní odpoledne na Prelátě

KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

ESCAPE GAMES

Aktuality 2018/2019
Aktuality 2017/2018
Aktuality 2016/2017
Aktuality 2015/2016
Aktuality 2014/2015
Aktuality 2013/2014
Aktuality 2012/2013
Aktuality 2011/2012
Aktuality 2010/2011

 
         
 

Za tuto stránku zodpovídá: E. Smutná    Stránka vytvořena: 28.03.2019

    © Škola JIH Mariánské Lázně